Video explainer - czy warto inwestować w animacje? | Mist Visual

Video explainer – czy warto inwestować w animacje?

Video explainer to jedna z popularniejszych form animacji dla firm, która przedstawia produkt lub usługę w łatwy i przystępny sposób bez potrzeby pisania ściany tekstu, która ostatecznie może zniechęcić potencjalnego klienta.

Zobacz co możesz zyskać dzięki animacji na swojej stronie.

Krótko o statystykach w video marketingu

Według ostatnich badań wynika, że 1,8 miliona słów ma taką wartość co jednominutowa animacja! Dodatkowo 60% odwiedzających stronę wpierw obejrzy na niej film. Jeśli film okaże się interesujący to wtedy zostanie na stronie i przejrzy resztę jej treści.

Według interaktywnie.com w 2018 roku Polacy spędzali średnio 49 minut dziennie oglądając materiały wideo w internecie. Średnia światowa wynosi 67 minut dziennie.

 Patrząc wstecz na marketing w internecie sprzed dziesięciu lat, to można przyznać, że wszystko się zmieniło. Zamiast ogromnej ilości tekstu o średniej jakości oraz kiepskiemu wyszukiwaniu mamy teraz dostęp do praktycznie każdej informacji jakiej potrzebujemy w szybki i łatwy sposób.

Więcej statystyk znajdziesz tutaj oraz zachęcam do pobrania raportu o video marketingu.

 

Jak to się przekłada na użytkownika?

Żyjemy w świecie, w którym czas nas goni, nie chcemy spędzać 40 minut na czytaniu o czymś co może nas kompletnie nie zainteresować bądź tym bardziej nawet nie zrozumiemy do końca tego “co autor miał na myśli”.

Ludzie wolą obejrzeć 2-minutowe wideo niż poświęcić 15 minut, na czytanie tych samych informacji. Video na pierwszej stronie może zwiększyć konwersję aż o 80%! Już na podstawie tej informacji możemy stwierdzić, że video marketing to potężne narzędzie, które zaczyna być bardziej popularne niż reklamy w telewizji.

Co to jest video explainer

Explainer video to przede wszystkim narzędzie marketingowe ale również naukowe. Na równi z filmami korporacyjnymi czy filmami promocyjnymi pomagają kreować świadomość marki, pokazują jak dany produkt czy usługa działa w angażujący i przyjemny dla oka sposób.

Dzięki niemu możesz zwizualizować nawet pozornie ciężki do opisania temat, zwłaszcza dla osoby nie wtajemniczonej w techniczne aspekty. Dzięki temu pomożesz mu w dokonaniu wyboru czy skorzystania z Twojej usługi. Przykładem z naszego portfolio jest animacja video explainer dla NASK, w którym pokazujemy co daje zabezpieczenie DNSSEC.

Dzięki takiemu video explainer dostajesz informacje, które mogą pomóc w podjęciu decyzji czy ta usługa jest Ci potrzebna i czy warto na nią zwrócić uwagę. Gdyby nie taka animacja, dostałbyś ścianę tekstu z opisem o serwerach, przekierowaniach, domenach i innych technicznych aspektach, o których nawet nie musisz wiedzieć. Tym bardziej mogłyby Cię odstraszyć.

Video explainer to świetny sposób na uzupełnienie prezentacji produktu online bądź usługi. Jest on dużo bardziej angażujący niż tekst a jak dobrze wiemy – ludzie lepiej zapamiętują informacje kiedy mają je również zwizualizowane. 

Często nas zadziwia jak kreatywne pomysły wychodzą podczas tworzenia tego typu animacji. Skomplikowany temat można zwizualizować za pomocą prostej formy, nawet samej piłki czy kulki, która opowiada pewną historię i prowadzi odbiorcę przez usługę, którą może być zainteresowany. Przykład jednego z lepszych studiów animacyjnych na świecie – Giant Ant: ASANA // DO GREAT THINGS TOGETHER

Podsumowanie

A więc… wyobraź sobie, że stworzenie takiej animacji może Ci przynieść korzyści w postaci większej ilości konwersji, zaangażowania użytkowników jak i w budowaniu świadomości Twojej marki.

Zadbaj o swój wizerunek z dobrze przygotowanym video explainer!

Druga ilustracja telefonu do Animacji Explainer Video