Portfolio - Test Pass - Explainer Video | Mist Visual

Test Pass – Explainer Video

Zrealizowaliśmy dynamiczny i bardzo przyjemny w odbiorze video explainer dla GE Aviation.

Grupą docelową animacji są project managerzy, którzy zarządzają ekipami testerów przeróżnych urządzeń związanych z lotnictwem. Ich zadanie nie jest łatwe gdyż proces testowania jest często bardzo złożony i potrafi trwać wręcz latami, a łączenie wyników testów pomiędzy różnymi oddziałami na całym świecie potrafi im spędzać sen z powiek. 

Test Pass jest rozwiązaniem oferującym przede wszystkim automatyzację pewnych procesów jak i wsparcie techniczne.

Pełna realizacja

Po naszej stronie była pełna produkcja od napisania scenariusza przez ilustracje po finalną animację oraz udźwiękowienie. Zaczęliśmy pracę od spotkania, na którym klient opowiedział nam o tym co robi, jak wygląda ich dotychczasowa praca oraz jak ich nowe narzędzie może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów. Dyskutowaliśmy nad potrzebami i wymaganiami względem animacji oraz różnymi formami przekazu. Podczas spotkania ustaliliśmy styl graficzny, charakter animacji i przystąpiliśmy do szkicowania pierwszych ilustracji. Ze względu na krótki czas realizacji pominęliśmy etap storyboardu.

Forma i przekaz animacji

W abstrakcyjnej formie pokazaliśmy skomplikowane maszyny, złożone ekrany pokazujące najprzeróżniejsze wykresy i dane. Uprościliśmy wizualnie złożoność systemów aby osoba również spoza branży nie czuła się zagubiona. Ilustracje przygotowaliśmy z myślą o ciągu logicznym, dobrym zobrazowaniu tekst lektora oraz mając już w głowie zaprojektowany ruch niektórych elementów. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z GE Aviation. Klient był zachwycony efektem końcowym, a my szczęśliwi mogąc usłyszeć pochwały i słowa uznania, że udało nam się zrealizować dokładnie to co było potrzebne w tak krótkim czasie. 

Nasza animacja explainer video jest częścią większej kampani wewnątrz firmy GE Aviation i krąży pomiędzy różnymi oddziałami na całym świecie.